Vak P - Jeugdig elan bij FC Utrecht

Gepubliceerd: zondag 30 maart 2025 17:53
Door Hans van Echtelt - Het was letterlijk en figuurlijk een verfrissend middag in Galgenwaard. Het weer was herfstachtig maar de sfeer was optimaal.
Dat begon al met de jeugdige speaker Justin die op een onbevangen manier de wedstrijd begeleidde en daarmee de toon zette voor een mooie middag. Alles in het kader van Kidsday, met aandacht voor het Wilhelmina Kinderziekenhuis en Prinses Maxima Centrum, waarvan tal van kinderen op deze middag in het stadion uitgenodigd waren.
Maar ook het elftal van FC Utrecht straalde jeugdig elan uit. Dat kwam vooral omdat de ploeg tegen Heerenveen niet meer vleugellam was zoals de laatste maanden in tal van thuiswedstrijden.
Met de komst van Miguel Rodriguez en invaller Yoann Cathline in de tweede helft was er weer volop avontuur op de zijkanten. ,,En bij hun acties ga ik weer op de punt van mijn stoel zitten, dat is lang geleden’’ zo hoorde ik mijn buurman op Vak P verzuchten.
Op de omslag van het programmablad stond een kindertekening die de sfeer van deze middag goed weergaf. Zelden zoveel ouders met kinderen in Galgenwaard gesignaleerd, en ze kwamen niet voor niets.
Uiteindelijk stond er 2-0 op het scorebord. Een terechte uitslag omdat het fantasiearme Heerenveen geen moment de indruk wekte om FC Utrecht in grote problemen te kunnen brengen. En na afloop zongen jong en oud het lied: ‘We gaan Europa in’ mee.
Geen overmoedige tekst want met de terugkeer van de twee vleugelspitsen heeft FC Utrecht weer een extra geducht wapen in huis dat vooral in de komende uitwedstrijden doorslaggevend zal kunnen zijn.
Nu ook concurrenten punten aan het verspelen zijn, is de derde plek voorlopig redelijk vast in handen. Of zoals de jonge speaker Justin het na afloop uitriep: ‘Iedereen is hartelijk welkom in de volgende thuiswedstrijd tegen FC Groningen en dan gaan we er weer tegenaan.’’ Trouwens, ook dat duel is intussen al uitverkocht.