Update (20 februari 2025): de geplande werkzaamheden zijn naar aanleiding van de bezwaren van omwonenden uitgesteld.

Stichting Wilhelminapark meldt: 

"De gemeente heeft de plannen gepresenteerd hoe de huidige speeltuin in het Wilhelminapark wordt omgevormd tot ‘Trui van Lier Speelkwartier’. Wij zijn enorm geschrokken van het ontwerp, omdat deze naar onze mening totaal niet past bij de beleving van het Wilhelminapark, dat een rijksmonument is. Een tweede punt van zorg is dat de graafwerkzaamheden en het ophogen van het terrein voor de aanleg van de nieuwe speeltuin mogelijk schade toebrengen aan de monumentale bomen die het park bepalen.

Als derde punt vinden we dat het participatietraject rond de planvorming van het Trui van Lier Speelkwartier niet goed is verlopen. Het plan heeft niet alleen ons maar ook veel omwonenden overvallen en pijnlijk verrast. Wij zijn daarom met spoed in overleg gegaan met de gemeente om dit plan in zijn huidige vorm te stoppen en aan te passen. Als stichting zijn we voorstander van een leuke speeltuin, maar die moet wel passen bij het karakter van het park en geen schade toebrengen aan de fraaie bomen in het park. We houden jullie op de hoogte van de ontwikkelingen."

Dit overleg vindt vrijdag aanstaande plaats.

- - -

Bericht van woensdag 19 februari 2025, 09.00 uur:

Van onze redactie - Op het maandag gepresenteerde definitieve ontwerp voor de speeltuin in het Wilhelminapark komt vanuit de buurt stevige kritiek. Stichting Wilhelminapark zegt “geschrokken” te zijn. Voorzitter Wijn van die stichting reageert alsvolgt:
  

Wij zijn helaas niet betrokken geweest bij het ontwerpproces en hebben de ontwerptekening in januari mogen zien. In eerste instantie zijn wij met name over de beplanting in gesprek gegaan met de gemeente, omdat daar keuzes in gemaakt waar wij het niet mee eens waren. Het verdere ontwerp hebben we toen buiten beschouwing gelaten. Bij het zien van het finale ontwerp zijn wij inderdaad ook geschrokken en zijn druk bezig met het zoeken van contact met de betrokken mensen van de gemeente.
 

Bovenstaande reactie gaf de voorzitter gisteren in een whatsappgroep met 35 leden die vorig jaar is opgericht om buurtbewoners op de hoogte te houden van de voortgang rond het ontwerp. Eerder die dag schreven vijf anderen daar ook kritische opmerkingen:
 

(1) Ik ben ontzettend geschrokken van dit plan. We komen hier zo graag en vaak, de lievelingsplek van mijn zoon. De nieuwe poortjes en hartjes vind ik prachtig. Maar ik vind het onbegrijpelijk dat de hele speeltuin op de schop moet. Er wordt nu naar hartelust gespeeld, geen enkel toestel is onbenut door onze zoon. We zijn juist zo’n fan van deze plek omdat hij zo mooi opgaat in het park. Ik dacht ook even dat het om een 1-aprilgrap ging. Vind het eeuwig zonde. En onbegrijpelijk, ook dat men nu van plan is om in de lente te verbouwen. Ik was helaas niet op de hoogte en had anders zeker gebruik gemaakt van de mogelijkheid om inspraak te hebben!
 

(2) Wij zijn er ook een beetje van geschrokken als ik heel eerlijk ben. Laten we voorop stellen dan mijn kinderen meteen enthousiast waren. Die zullen zich niet storen aan kleuren, ontwerpen etc. Die kijken vooral naar wat er mogelijk is in de speeltuin. Wij als ouders hadden graag gezien dat de speeltuin meer opging in het klassieke stadspark. Veel hout en natuurlijke kleuren etc.
 

(3) Ik woon aan de Koningslaan en er is een aantal (oudere?) mensen hier dat gisteren geschokt reageerde op het ontwerp (omdat het niet passend zou zijn bij het Wilhelminapark maar meer voor in een nieuwbouwwijk) en op de speeltuin uitkijken. Zouden deze mensen nog inspraak kunnen krijgen? 
 

(4) Ik ben zelf ook verrast en geschokt door het ontwerp. (…) De speeltuin lijkt mij totaal niet aan te sluiten bij het park, een rijksmonument. Het oogt synthetisch en de kleuren onnatuurlijk. Er is altijd ruimte voor verbetering en smaken kunnen verschillen, maar ik zou wel verwachten dat aansluiting wordt gezocht bij de stijl en sfeer van het park en de Afrikaanse savanne en synthetische materialen passen daar wat mij betreft ECHT niet bij.
 

(5) Ik krijg vanuit mijn kring omwonenden ook veel negatieve reacties. Zijn de kleuren echt zo fel? Dat leek in het eerdere ontwerp mee te vallen.
 

Eind april 2024 was er een oproep van initiatiefneemster Michèle van Lier dat mensen konden meepraten over het ontwerp. Toen stonden cruciale elementen echter al wel vast:
  

Als basis en als knipoog naar het verhaal van Kindjeshaven komen er twee leeuwinnen als speeltoestel, Trui en Jet. De twee moedige leeuwinnen die waken over de kinderen terwijl zij in de speeltuin spelen. Het thema is Afrikaanse savanna/safari. (citaat uit de oproep) 
  

De twee 'leeuwinnen' in het ontwerp met de namen Trui en Jet, genoemd naar Trui van Lier en Jet Berdenis van Berkekom.